Glade3 HEAD - en to hu translation catalogue (858 entries)

en: %s [%s] - Properties
hu: %s [%s] – Tulajdonságok

en: %s exists.
    Do you want to replace it?
hu: %s már létezik.
    Le kívánja cserélni?

en: (%s child)
hu: (%s gyermek)

en: (default)
hu: (alapértelmezett)

en: (internal %s)
hu: (belső %s)

en: 24-Hour Format
hu: 24 órás formátum

en: <Type here>
hu: <írja ide>

en: <big><b>Tips:</b></big>
      * Right click over the treeview to add items.
      * Press Delete to remove the selected item.
      * Drag &amp; Drop to reorder.
      * Type column is editable.
hu: <big><b>Tippek:</b></big>
      * Kattintson a jobb egérgombbal a fanézetre elemek felvételéhez.
      * A Delete gomb segítségével eltávolíthatja a kijelölt elemet.
      * Fogd és ejtsd módszerrel átrendezheti.
      * A Típus oszlop szerkeszthető.

en: <choose a key>
hu: <válasszon egy billentyűt>

en: <custom>
hu: <egyéni>

en: <separator>
hu: <elválasztó>

en: <span weight="bold" size="larger">Save changes to project "%s" before closing?</span>
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
hu: <span weight="bold" size="larger">Bezárás előtt menti a(z) „%s” projekt módosításait?</span>
    
    A módosítások elvesznek, ha nem menti azokat.

en: A GladeCreateReason for this creation
hu: Ezen létesítés GladeCreateReason oka

en: A GladeWidget template to base a new widget on
hu: Az új felületi elem alapjául szolgáló GladeWidget sablon

en: A GladeWidgetInfo struct to base a new widget on
hu: Az új felületi elem alapjául szolgáló GladeWidgetInfo struktúra

en: A boolean value
hu: Egy logikai érték

en: A builtin stock image
hu: Beépített alapértelmezett kép

en: A builtin stock item
hu: Beépített alapértelmezett elem

en: A cursor for inserting widgets in the UI
hu: Kurzor felületi elemek felhasználói felületbe szúrásához

en: A derived adaptor (%s) of %s already exist!
hu: Már létezik $%2s származtatott csatolója ($%1s)!

en: A floating point entry
hu: Egy lebegőpontos bejegyzés

en: A gdk color value
hu: Egy GDK színérték

en: A generic name prefix for internal widgets
hu: Általános névelőtag belső felületi elemekhez

en: A list of GladeProperties
hu: GladeProperties elemek listája

en: A list of accelerator keys
hu: Gyorsítóbillentyűk listája

en: A list of objects
hu: Objektumok listája

en: A pixbuf value
hu: Egy pixbuf érték

en: A pointer to the parenting GladeWidget
hu: Mutató a szülő GladeWidget elemre

en: A stock item, select None to choose a custom image and label
hu: Alapértelmezett elem, egyéni kép és címke megadásáról válassza a Nincs lehetőséget

en: A tooltip text for this widget
hu: A felületi elem buboréksúgó szövege

en: A user interface designer for GTK+ and GNOME.
hu: Felhasználóifelület-tervező GTK+ és GNOME alkalmazásokhoz.

en: About Dialog
hu: Névjegyablak

en: About this application
hu: Az alkalmazás névjegye

en: Accel Label
hu: Gyorsítócímke

en: Accelerators
hu: Gyorsbillentyűk

en: Accessibility
hu: Akadálymentesítés

en: Accessible Description
hu: Akadálymentes leírás

en: Accessible Name
hu: Akadálymentes név

en: Actions
hu: Műveletek

en: Activate
hu: Aktiválás

en: Activate '%s'
hu: „%s” aktiválása

en: Activate '%s' %s
hu: „%s” aktiválása %s

en: Activate next project
hu: A következő projekt aktiválása

en: Activate previous project
hu: Az előző projekt aktiválása

en: Active Project
hu: Aktív projekt

en: Adaptor
hu: Csatoló

en: Add %s
hu: %s hozzáadása

en: Add Child Item
hu: Gyermekelem hozzáadása

en: Add Item
hu: Elem hozzáadása

en: Add Menu Button
hu: Menügomb hozzáadása

en: Add Parent
hu: Szülő hozzáadása

en: Add Radio Button
hu: Választógomb hozzáadása

en: Add Separator
hu: Elválasztó hozzáadása

en: Add Toggle Button
hu: Kapcsológomb hozzáadása

en: Add Tool Button
hu: Eszközgomb hozzáadása

en: Add Tool Item
hu: Eszközelem hozzáadása

en: Add a %s to %s
hu: %s hozzáadása a következőhöz: %s

en: Add signal handler %s
hu: %s szignálkezelő hozzáadása

en: Adding parent %s to %s
hu: %s szülő hozzáadása a következőhöz: %s

en: After
hu: Ez után

en: Alignment
hu: Igazítás

en: All
hu: Minden

en: All Contexts
hu: Összes környezet

en: All Events
hu: Minden esemény

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Alphanumerical
hu: Alfanumerikus

en: Always
hu: Mindig

en: Always Center
hu: Mindig középre

en: An entry
hu: Egy bejegyzés

en: An integer value
hu: Egy egész érték

en: An unsigned integer value
hu: Egy előjel nélküli egész érték

en: Anarchist
hu: Anarchista

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: Arrow
hu: Nyíl

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Aspect Frame
hu: Aránytartó keret

en: Assistant
hu: Asszisztens

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Before
hu: Előtte

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Book
hu: Könyv

en: Boolean
hu: Logikai

en: Bottom
hu: Lent

en: Bottom Left
hu: Balra lent

en: Bottom Right
hu: Jobbra lent

en: Bottom to Top
hu: Lentről felfelé

en: Box
hu: Doboz

en: Browse
hu: Tallózás

en: Button
hu: Gomb

en: Button 1 Motion
hu: 1. gomb mozgása

en: Button 2 Motion
hu: 2. gomb mozgása

en: Button 3 Motion
hu: 3. gomb mozgása

en: Button Box
hu: Gombdoboz

en: Button Motion
hu: Gomb mozgása

en: Button Press
hu: Gomb lenyomása

en: Button Release
hu: Gomb felengedése

en: Calendar
hu: Naptár

en: Can resize
hu: Átméretezhető

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Catalog
hu: Katalógus

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Center
hu: Középre

en: Center on Parent
hu: Középre a szülőn

en: Centimeters
hu: Centiméter

en: Change signal handler %s
hu: %s szignálkezelő módosítása

en: Character
hu: Karakter

en: Check
hu: Jelölő

en: Check Button
hu: Jelölőgomb

en: Check Menu Item
hu: Jelölő menüelem

en: Child Node Of
hu: Gyermekcsomópontja ennek

en: Choose %s implementors
hu: Válassza ki %s megvalósítóit

en: Choose a %s in this project
hu: Válasszon egy %s elemet ebben a projektben

en: Choose accelerator keys...
hu: Válasszon gyorsbillentyűket...

en: Choose the BonoboDockItemBehavior type
hu: A BonoboDockItemBehavior típusának kiválasztása

en: Choose the BonoboDockPlacement type
hu: A BonoboDockPlacement típusának kiválasztása

en: Choose the GnomeUIInfo stock item
hu: A GnomeUIInfo alapértelmezett elem kiválasztása

en: Choose the Pack Type
hu: Csomagolás típusának kiválasztása

en: Choose the Selection Mode
hu: Kijelölési mód kiválasztása

en: Class
hu: Osztály

en: Class:
hu: Osztály:

en: Click
hu: Kattintás

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: Clipboard add %s
hu: Vágólaphoz adás: %s

en: Clipboard add multiple
hu: Többszörös vágólaphoz adás

en: Clipboard remove %s
hu: Vágólapról eltávolítás: %s

en: Clipboard remove multiple
hu: Többszörös vágólapról eltávolítás

en: Close
hu: Bezárás

en: Close the current project
hu: A jelenlegi projekt bezárása

en: Co_mments for translators:
hu: _Megjegyzések a fordítóknak:

en: Color Button
hu: Színgomb

en: Color Selection
hu: Színválasztó

en: Color Selection Dialog
hu: Színválasztó párbeszédablak

en: Column Spacing
hu: Oszlopköz

en: Columned List
hu: Címkés lista

en: Combo
hu: Legördülő

en: Combo Box
hu: Legördülő doboz

en: Combo Box Entry
hu: Legördülő doboz mező

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment for translators
hu: Megjegyzés a fordítóknak

en: Common
hu: Közös

en: Confirm
hu: Megerősítés

en: Confirmation page
hu: Megerősítés oldal

en: Container
hu: Tároló

en: Containers
hu: Tárolók

en: Content
hu: Tartalom

en: Content page
hu: Tartalom oldal

en: Contents Background Color
hu: Tartalom háttérszíne

en: Context _Help
hu: _Környezeti súgó

en: Continuous
hu: Folyamatos

en: Control and Display
hu: Vezérlés és megjelenítés

en: Controlled By
hu: Ez felügyeli

en: Controller For
hu: Ezt felügyeli

en: Copy %s
hu: %s másolása

en: Copy the selection
hu: A kijelölés másolása

en: Could not allocate memory for interface
hu: Nem foglalható memória a felületnek

en: Could not create a new project.
hu: Nem hozható létre új projekt.

en: Could not create directory: %s
hu: Nem hozható létre könyvtár: %s

en: Could not display the URL '%s'
hu: Nem jeleníthető meg a(z) %s URL

en: Could not display the online developer reference manual
hu: Nem jeleníthető meg az online fejlesztői referencia-kézikönyv

en: Could not display the online user manual
hu: Nem jeleníthető meg az online felhasználói kézikönyv

en: Could not find glade file %s
hu: Nem található a(z) %s glade fájl

en: Could not get the type from "%s"
hu: Nem kérhető le a típus a következőtől: „%s”

en: Could not save file %s. Another project with that path is open.
hu: A(z) %s fájl nem menthető. Meg van nyitva egy projekt ezzel az elérési úttal.

en: Could not save the file %s
hu: Nem menthető a(z) %s fájl

en: Create %s
hu: %s létrehozása

en: Create Folder
hu: Mappa létrehozása

en: Create New _Window
hu: Új _ablak létrehozása

en: Create a %s
hu: %s létrehozása

en: Create a new project
hu: Új projekt létrehozása

en: Create or edit user interface designs for GTK+ or GNOME applications.
hu: GTK+ és GNOME alkalmazások felhasználóifelület-terveinek létrehozása vagy szerkesztése

en: Create or open user interface designs for GTK+ applications
hu: Felhasználóifelület-tervek létrehozása vagy megnyitása GTK+ alkalmazásokhoz

en: Creation Function
hu: Létesítő függvény

en: Current mode for the pointer in the workspace
hu: A mutató aktuális módja a munkaterületen

en: Cursor
hu: Kurzor

en: Curve
hu: Görbe

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom widget
hu: Egyéni felületi elem

en: Cut %s
hu: %s kivágása

en: Cut the selection
hu: A kijelölés kivágása

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Delayed
hu: Késleltetett

en: Delete %s
hu: %s törlése

en: Delete %s child from %s
hu: %s gyermek törlése a következőből: %s

en: Delete the selection
hu: A kijelölés törlése

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Described By
hu: Leírja

en: Description For
hu: Ennek leírása

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
hu: Egy objektum leírása, az akadálymentesítési technológiás hozzáféréshez formázva

en: Desktop
hu: Munkaasztal

en: DevHelp search namespace for this widget class
hu: A felületi elem osztály DevHelp keresési névtere

en: Devices
hu: Eszközök

en: Dialog
hu: Párbeszédablak

en: Dialog Box
hu: Párbeszédablak

en: Disable Devhelp integration
hu: Devhelp integráció kikapcsolása

en: Discontinuous
hu: Nem folytonos

en: Discrete
hu: Diszkrét

en: Display items as icons only
hu: Az elemeket csak ikonokként jeleníti meg

en: Display items as text beside icons
hu: Az elemeket ikonok melletti szövegként jeleníti meg

en: Display items as text only
hu: Az elemeket csak szövegként jeleníti meg

en: Display the developer reference manual
hu: A fejlesztői referencia-kézikönyv megjelenítése

en: Display the user manual
hu: A felhasználói kézikönyv megjelenítése

en: Dither
hu: Színszórás

en: Do you want to reload the project?
hu: Újra kívánja tölteni a projektet?

en: Dock
hu: Dokk

en: Dock _Editor
hu: S_zerkesztő dokkolása

en: Dock _Inspector
hu: _Felügyelő dokkolása

en: Dock _Palette
hu: P_aletta dokkolása

en: Dock the editor into the main window
hu: A szerkesztő dokkolása a főablakba

en: Dock the inspector into the main window
hu: A felügyelő dokkolása a főablakba

en: Dock the palette into the main window
hu: A paletta dokkolása a főablakba

en: Down
hu: Le

en: Drag & Drop
hu: Húzd és ejtsd

en: Drag Resize
hu: Átméretezés

en: Drag and Drop
hu: Húzd és ejtsd

en: Drag and resize widgets in the workspace
hu: Felületi elemek átméretezése húzással a munkaterületen

en: Drag-n-Drop from %s to %s
hu: Fogd és ejtsd: %s -> %s

en: Drawing Area
hu: Rajzterület

en: Drop Down Menu
hu: Legördülő menü

en: East
hu: Kelet

en: Edge
hu: Szél

en: Edit Menu
hu: Menü szerkesztése

en: Edit Menu Bar
hu: Menüsáv szerkesztése

en: Edit Text
hu: Szöveg szerkesztése

en: Edit Type
hu: Szerkesztő típusa

en: Edit&#8230;
hu: Szerkesztés&#8230;

en: Embedded By
hu: Beágyazva ebbe

en: Embeds
hu: Beágyazza

en: Emblems
hu: Matricák

en: Emotes
hu: Hangulatjelek

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: End
hu: Befejezés

en: Enter Notify
hu: Értesítés megadása

en: Error
hu: Hiba

en: Error opening %s to write private data (%s).
    No private data will be saved in this session
hu: Hiba a(z) %s megnyitásakor privát adatok mentéséhez (%s).
    Nem lesznek privát adatok mentve ebben a munkamenetben.

en: Error reading %s: %s
hu: Hiba %s olvasása közben: %s

en: Error serializing configuration data to save (%s).
    No private data will be saved in this session
hu: Hiba a konfigurációs adatok sorosításakor a(z) %s mentéséhez.
    Nem lesznek privát adatok mentve ebben a munkamenetben.

en: Error shutting down I/O channel %s: %s
hu: Hiba a(z) %s I/O csatorna lezárása közben: %s

en: Error shutting down io channel %s: %s
hu: Hiba a(z) %s I/O csatorna lezárása közben: %s

en: Error writing private data to %s (%s).
    No private data will be saved in this session
hu: Hiba a privát adatok írása közben a(z) %s helyre (%s).
    Nem lesznek privát adatok mentve ebben a munkamenetben.

en: Error writing to %s: %s
hu: Hiba %s írása közben: %s

en: Errors parsing glade file %s
hu: Hiba a(z) %s glade fájl feldolgozása során

en: Etched In
hu: Bemarás

en: Etched Out
hu: Kimarás

en: Event Box
hu: Eseménydoboz

en: Exclusive
hu: Kizárólagos

en: Expand
hu: Nyújtás

en: Expander
hu: Kiterjesztő

en: Exposure
hu: Megjelenítés

en: Extended
hu: Kiterjesztett

en: Failed to create directory %s to save private data.
    No private data will be saved in this session
hu: A(z) %s könyvtár létrehozása meghiúsult a privát adatok mentéséhez.
    Nem lesznek privát adatok mentve ebben a munkamenetben.

en: Failed to load %s.
    The following required catalogs are unavailable: %s
hu: A(z) %s betöltése meghiúsult.
    A következő kötelező katalógusok nem érhetők el: %s

en: Failed to open %s for reading: %s
hu: %s megnyitása olvasásra meghiúsult: %s

en: Failed to open %s for writing: %s
hu: %s megnyitása írásra meghiúsult: %s

en: Failed to save %s to %s: %s
hu: %s mentése meghiúsult ide: %s: %s

en: Failed to save %s: %s
hu: %s mentése meghiúsult: %s

en: Fi_les
hu: Fáj_lok

en: File
hu: Fájl

en: File Chooser Button
hu: Fájlválasztógomb

en: File Chooser Dialog
hu: Fájlválasztó párbeszédablak

en: File Chooser Widget
hu: Fájlválasztó párbeszédablak

en: File Name
hu: Fájlnév

en: File Selection
hu: Fájlválasztó

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Fill
hu: Kitöltés

en: Find Ne_xt
hu: Kö_vetkező találat

en: Fixed
hu: Rögzített

en: Float
hu: Lebegő

en: Floating
hu: Lebegő

en: Flows From
hu: Ebből folyik

en: Flows To
hu: Ehhez folyik

en: Focus Change
hu: Fókuszváltás

en: Font Button
hu: Betűkészletgomb

en: Font Information
hu: Betűkészlet-információk

en: Font Selection
hu: Betűkészlet-választó

en: Font Selection Dialog
hu: Betűkészlet-választó párbeszédablak

en: Frame
hu: Keret

en: Free
hu: Szabad

en: Functions
hu: Függvények

en: GNOME About
hu: GNOME névjegy

en: GNOME App
hu: GNOME alkalmazás

en: GNOME App Bar
hu: GNOME alkalmazássáv

en: GNOME Color Picker
hu: GNOME színválasztó

en: GNOME Date Edit
hu: GNOME dátumszerkesztő

en: GNOME Dialog
hu: GNOME párbeszédablak

en: GNOME Druid
hu: GNOME varázsló

en: GNOME Druid Page Edge
hu: GNOME varázsló oldalszél

en: GNOME Druid Page Standard
hu: GNOME szabványos varázsló oldal

en: GNOME File Entry
hu: GNOME fájlbeviteli mező

en: GNOME Font Picker
hu: GNOME betűkészlet-választó

en: GNOME Icon Entry
hu: GNOME ikonbeviteli mező

en: GNOME Icon List
hu: GNOME ikonlista

en: GNOME Icon Selection
hu: GNOME ikonválasztó

en: GNOME Message Box
hu: GNOME üzenetablak

en: GNOME Pixmap
hu: GNOME kép

en: GNOME Pixmap Entry
hu: GNOME képmező

en: GNOME Property Box
hu: GNOME tulajdonságdoboz

en: GNOME UI Obsolete
hu: Elavult GNOME UI

en: GNOME User Interface
hu: GNOME felhasználói felület

en: GTK+ Unix Print Toplevels
hu: GTK+ Unix nyomtatási felsőszintűk

en: GType of the class
hu: Az osztály GType típusa

en: Gamma Curve
hu: Gammagörbe

en: General
hu: Általános

en: Generic
hu: Általános

en: Generic Name
hu: Általános név

en: Glade Files
hu: Glade fájlok

en: Glade Interface Designer
hu: Glade felülettervező

en: Glade debug options
hu: A Glade hibakeresési kapcsolói

en: Glade is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    Glade is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with Glade; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
hu: A Glade szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free
    Software Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy
    bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.
    
    A Glade programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk
    SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a
    KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért
    tanulmányozza a GNU GPL licencet.
    
    A Glade programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem kapta meg,
    írjon a Free Software Foundation Inc.-nek. Levélcímük: 51 Franklin Street, Fifth
    Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Glade options
hu: A Glade kapcsolói

en: GladeWidgetActionClass structure pointer
hu: GladeWidgetActionClass struktúramutató

en: Go back in undo history
hu: Visszalépés a visszavonási előzményekben

en: Go forward in undo history
hu: Előrelépés a visszavonási előzményekben

en: Gtk+ Obsolete
hu: Elavult Gtk+

en: Half
hu: Fél

en: Handle Box
hu: Fogantyús doboz

en: Handler
hu: Kezelő

en: Has Context
hu: Van környezete

en: Has Selection
hu: Van kijelölése

en: Height property
hu: Magasságtulajdonság

en: Holds the name of the packing property to depict special children for this container class
hu: A csomagoló tulajdonság nevét tartalmazza a tárolóosztály speciális gyermekeinek ábrázolásához

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Horizontal Box
hu: Vízszintes doboz

en: Horizontal Button Box
hu: Vízszintes gombdoboz

en: Horizontal Panes
hu: Vízszintes ablaktáblák

en: Horizontal Ruler
hu: Vízszintes vonalzó

en: Horizontal Scale
hu: Vízszintes skála

en: Horizontal Scrollbar
hu: Vízszintes görgetősáv

en: Horizontal Separator
hu: Vízszintes elválasztó

en: Horizontal and Vertical
hu: Vízszintes és függőleges

en: Icon Name
hu: Ikonnév

en: Icon Theme
hu: Ikontéma

en: Icon View
hu: Ikonnézet

en: Icon Width
hu: Ikonszélesség

en: Icon _Name:
hu: _Ikonnév:

en: Icons only
hu: Csak ikonok

en: If Valid
hu: Ha érvényes

en: If the icon text can be edited by the user
hu: Az ikon szövegét a felhasználó szerkesztheti-e?

en: If the icon text is static, in which case it will not be copied by the GnomeIconList
hu: Az ikon szövege nem változik, ebben az esetben nem kerül be a GnomeIconList-be

en: If the property is optional, this is its enabled state
hu: Ha a tulajdonság elhagyható, akkor ez jelzi az engedélyezett állapotát

en: If you reload it, all unsaved changes could be lost. Reload it anyway?
hu: Ha most újratölti, minden mentetlen módosítás elveszhet. Mindenképp menti?

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
hu: Ha most elmenti, minden külső módosítás elveszhet. Mindenképp menti?

en: Image
hu: Kép

en: Image Menu Item
hu: Kép menüelem

en: Image Type
hu: Képtípus

en: Immediate
hu: Köztes

en: In
hu: Be

en: Inches
hu: Hüvelyk

en: Indicates a subwindow attached to a component but otherwise has no connection in the UI hierarchy to that component
hu: Jelzi, hogy egy alablak van csatlakoztatva egy összetevőhöz, de másként nincs kapcsolata a felhasználói felület hierarchiájában az összetevőhöz

en: Indicates an object controlled by one or more target objects
hu: Jelzi, hogy egy objektumot néhány célobjektum felügyel

en: Indicates an object is a cell in a treetable which is displayed because a cell in the same column is expanded and identifies that cell
hu: Jelzi, hogy az objektum egy fatáblázat cellája, amely azért kerül megjelenítésere, mert ugyanabban az oszlopban egy cella kiterjesztésre került és ezt a cellát azonosítja

en: Indicates an object is a controller for one or more target objects
hu: Jelzi, hogy egy objektum néhány célobjektum felügyelője

en: Indicates an object is a label for one or more target objects
hu: Jelzi, hogy egy objektum néhány célobjektum címkéje

en: Indicates an object is a member of a group of one or more target objects
hu: Jelzi, hogy az objektum egy néhány célobjektumból álló csoport tagja

en: Indicates an object is labelled by one or more target objects
hu: Jelzi, hogy egy objektumot néhány célobjektum címkéz

en: Indicates that an object is a parent window of another object
hu: Jelzi, hogy az objektum egy másik objektum szülőablaka

en: Indicates that an object is a popup for another object
hu: Jelzi, hogy az objektum egy másik objektum felbukkanó menüje

en: Indicates that an object provides descriptive information about another object; more verbose than 'Label For'
hu: Jelzi, hogy egy objektum leíró információkat tartalmaz egy másikról, részletesebb az „Ennek a címkéje” jellemzőtől

en: Indicates that another object provides descriptive information about this object; more verbose than 'Labelled By'
hu: Jelzi, hogy egy másik objektum leíró információkat tartalmaz erről az objektumról, részletesebb az „Ez címkézi” jellemzőtől

en: Indicates that the object has content that flows logically from another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
hu: Jelzi hogy az objektum tartalma logikailag, egymást követő módon egy másik AtkObject elemből folyik (például szövegfolyamként)

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way (text-flow, for instance).
hu: Jelzi hogy az objektum tartalma logikailag egymást követő módon egy másik AtkObject elemhez folyik (például szövegfolyamként)

en: Indicates that the object has content that flows logically to another AtkObject in a sequential way, (for instance text-flow)
hu: Jelzi hogy az objektum tartalma logikailag, egymást követő módon egy másik AtkObject elemhez folyik (például szövegfolyamként)

en: Indicates that the object visually embeds another object's content, i.e. this object's content flows around another's content
hu: Jelzi, hogy az objektum vizuálisan tartalmazza egy másik objektum tartalmát, azaz az objektum tartalma körbefolyja egy másik tartalmát

en: Info
hu: Információ

en: Information
hu: Információ

en: Input Dialog
hu: Beviteli párbeszédablak

en: Insert After
hu: Beszúrás utána

en: Insert Before
hu: Beszúrás elé

en: Insert Column
hu: Oszlop beszúrása

en: Insert Column on %s
hu: Oszlop beszúrása a következőbe: %s

en: Insert Page After
hu: Oldal beszúrása utána

en: Insert Page Before
hu: Oldal beszúrása elé

en: Insert Row
hu: Sor beszúrása

en: Insert Row on %s
hu: Sor beszúrása a következőbe: %s

en: Insert page on %s
hu: Oldal beszúrása a következőbe: %s

en: Insert placeholder to %s
hu: Helykitöltő beszúrása a következőbe: %s

en: Inspector
hu: Felügyelő

en: Insufficient amount of placeholders in target container
hu: Nincs elegendő helykitöltő a cél tárolóban

en: Integer
hu: Egész

en: Integer 1
hu: 1. egész

en: Integer 2
hu: 2. egész

en: Internal Name
hu: Belső név

en: Internal name
hu: Belső név

en: International
hu: Nemzetközi

en: Intro
hu: Bevezetés

en: Introduction page
hu: Bemutató oldal

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Inverse of 'Embeds', indicates that this object's content is visually embedded in another object
hu: A „Beágyazza” tulajdonság fordítottja; jelzi hogy az objektum tartalmát egy másik objektum vizuálisan tartalmazza

en: Item
hu: Elem

en: Items
hu: Elemek

en: Key
hu: Billentyű

en: Key Press
hu: Billentyű lenyomása

en: Key Release
hu: Billentyű elengedése

en: Keypad
hu: Numerikus billentyűzet

en: Label
hu: Címke

en: Label For
hu: Ennek a címkéje

en: Labelled By
hu: Ez címkézi

en: Large Toolbar
hu: Nagy eszköztár

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Least Recently Used first
hu: Legrégebben használt előre

en: Leave Notify
hu: Értesítés hagyása

en: Left
hu: Balra

en: Left to Right
hu: Balról jobbra

en: Linear
hu: Lineáris

en: Link Button
hu: Hivatkozás gomb

en: List
hu: Lista

en: List Item
hu: Listaelem

en: Locked
hu: Zárolva

en: Logo
hu: Logó

en: Logo Background Color
hu: Logó háttérszíne

en: Lookup
hu: Keresés

en: Lower:
hu: Alsó:

en: MIME Types
hu: MIME típusok

en: Max Saved
hu: Elmentett max

en: Max X
hu: Legnagyobb X

en: Max Y
hu: Legnagyobb Y

en: Maximum Width
hu: Legnagyobb szélesség

en: Member Of
hu: Tagja ennek

en: Menu
hu: Menü

en: Menu Bar
hu: Menüsáv

en: Menu Item
hu: Menüelem

en: Menu Shell
hu: Menühéj

en: Menu Tool Button
hu: Menü eszközgomb

en: Message
hu: Üzenet

en: Message Dialog
hu: Üzenet párbeszédablak

en: Message box type
hu: Üzenetdoboz típusa

en: Method
hu: Módszer

en: Middle
hu: Középre

en: Min X
hu: Legkisebb X

en: Min Y
hu: Legkisebb Y

en: Monday First
hu: A hétfő az első

en: Most Recently Used first
hu: Legutóbb használt előre

en: Mouse
hu: Egér

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Name
hu: Név

en: Name :
hu: Név:

en: Name of the class
hu: Az osztály neve

en: Name:
hu: Név:

en: Named Icon Chooser
hu: Megnevezettikon-választó

en: Never
hu: Soha

en: Never Floating
hu: Sosem lebeg

en: Never Horizontal
hu: Sosem vízszintes

en: Never Vertical
hu: Sosem függőleges

en: No
hu: Nem

en: No open projects to save
hu: Nincsenek megnyitva menthető projektek

en: No suitable web browser could be found.
hu: Nem található megfelelő webböngésző.

en: No suitable web browser executable could be found to be executed and to display the URL: %s
hu: Nem található megfelelő webböngésző a következő URL cím megjelenítéséhez: %s

en: No widget selected on the clipboard
hu: Nincs kijelölve felületi elem a vágólapon

en: No widget selected.
hu: Nincs kijelölve felületi elem.

en: Node Child Of
hu: Csomópontgyermeke ennek

en: None
hu: Nincs

en: Normal
hu: Normál

en: North
hu: Észak

en: North East
hu: Északkelet

en: North West
hu: Északnyugat

en: Notebook
hu: Notesz

en: Notification
hu: Értesítés

en: Number of items
hu: Elemszám

en: Number of pages
hu: Oldalszám

en: O_bjects:
hu: _Objektumok:

en: Object
hu: Objektum

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
hu: Az objektumpéldány neve a kisegítő technológiás hozzáféréshez formázva

en: Objects
hu: Objektumok

en: Objects:
hu: Objektumok:

en: Off
hu: Ki

en: Ok, Cancel
hu: Ok, Mégsem

en: On
hu: Be

en: Only one widget can be pasted at a time to this container
hu: Jelenleg ebbe a tárolóba csak egy felületi elem illeszthető be

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open _Recent
hu: Leg_utóbbi megnyitása

en: Open a project
hu: Projekt megnyitása

en: Open…
hu: Megnyitás…

en: Option Menu
hu: Opciómenü

en: Ordering children of %s
hu: %s gyermekeinek rendezése

en: Other
hu: Egyéb

en: Out
hu: Ki

en: Output version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Pack Type
hu: Csomagolás típusa

en: Padding
hu: Térköz

en: Page Setup Dialog
hu: Oldalbeállítás párbeszédablak

en: Page inc:
hu: Lapköz:

en: Page size:
hu: Lapméret:

en: Palette
hu: Paletta

en: Palette _Appearance
hu: _Paletta megjelenése

en: Paned
hu: Panel

en: Parent
hu: Szülő

en: Parent Window Of
hu: Szülőablaka ennek

en: Paste %s
hu: %s beszúrása

en: Paste the clipboard
hu: A vágólap tartalmának beillesztése

en: Path
hu: Útvonal

en: Pixel Size takes precedence over Icon Size; if you want to use Icon Size, set Pixel size to -1
hu: A képpontméret elsőbbséget élvez az ikonmérettel szemben; ha az ikonméretet kívánja használni, akkor állítsa a képpontméretet -1-re

en: Pixel Size takes precedence over Icon size
hu: A képpontméret elsőbbséget élvez az ikonmérettel szemben

en: Pixels
hu: Képpont

en: Pixels per unit
hu: Képpontok száma egységenként

en: Pixmap
hu: Kép

en: Placement
hu: Elhelyezés

en: Places
hu: Helyek

en: Placing %s inside %s
hu: %s elhelyezése ezen belül: %s

en: Pointer Mode
hu: Mutató mód

en: Pointer Motion
hu: Mutatómozgás

en: Pointer Motion Hint
hu: Mutatómozgás tipp

en: Popup
hu: Felbukkanó

en: Popup For
hu: Felbukkanó menüje

en: Popup Menu
hu: Felbukkanó menü

en: Position
hu: Pozíció

en: Press
hu: Lenyomás

en: Print Dialog
hu: Nyomtatás párbeszédablak

en: Print S_etup
hu: _Oldalbeállítás

en: Program Name
hu: Programnév

en: Program Version
hu: Programverzió

en: Progress
hu: Előrehaladás

en: Progress Bar
hu: Folyamatjelző

en: Project
hu: Projekt

en: Project '%s' saved
hu: A(z) „%s” projekt elmentve

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Property Change
hu: Tulajdonságváltozás

en: Property Class
hu: Tulajdonságosztály

en: Property _Description:
hu: T_ulajdonságleírás:

en: Proximity  Out
hu: Távolodás

en: Proximity In
hu: Közeledés

en: Question
hu: Kérdés

en: Queue
hu: Sor

en: Quit the program
hu: Kilépés a programból

en: Radio
hu: Rádió

en: Radio Button
hu: Választógomb

en: Radio Menu Item
hu: Választó menüelem

en: Radio Tool Button
hu: Választó eszköztárgomb

en: Range
hu: Tartomány

en: Read Only
hu: Csak olvasható

en: Reason
hu: Ok

en: Recent Chooser
hu: Előzményválasztó

en: Recent Chooser Dialog
hu: Előzményválasztó párbeszédablak

en: Redo the last action
hu: Az utolsó művelet ismételt végrehajtása

en: Redo: %s
hu: Újra: %s

en: Release
hu: Elengedés

en: Remove %s
hu: %s eltávolítása

en: Remove Column
hu: Oszlop eltávolítása

en: Remove Column on %s
hu: Oszlop eltávolítása a következőből: %s

en: Remove Page
hu: Oldal eltávolítása

en: Remove Parent
hu: Szülő eltávolítása

en: Remove Row
hu: Sor eltávolítása

en: Remove Row on %s
hu: Sor eltávolítása a következőből: %s

en: Remove Slot
hu: Hely eltávolítása

en: Remove multiple
hu: Több elem eltávolítása

en: Remove page from %s
hu: Oldal eltávolítása a következőből: %s

en: Remove placeholder from %s
hu: Helykitöltő eltávolítása a következőből: %s

en: Remove signal handler %s
hu: %s szignálkezelő eltávolítása

en: Removing parent of %s
hu: %s szülőjének eltávolítása

en: Renaming %s to %s
hu: %s átnevezése a következőre: %s

en: Reorder %s's children
hu: %s gyermekeinek átrendezése

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset Widget Properties
hu: Felületi elem tulajdonságainak visszaállítása

en: Reset widget properties to their defaults
hu: A felületi elem tulajdonságainak visszaállítása az alapértelmezettekre

en: Response ID
hu: Válaszazonosító

en: Right
hu: Jobbra

en: Right to Left
hu: Jobbról balra

en: Row Spacing
hu: Sorköz

en: Ruler
hu: Vonalzó

en: Save
hu: Mentés

en: Save As…
hu: Mentés másként…

en: Save _As…
hu: Men_tés másként…

en: Save the current project
hu: A jelenlegi projekt mentése

en: Save the current project with a different name
hu: A jelenlegi projekt mentése más néven

en: Save…
hu: Mentés…

en: Scale
hu: Méretezés

en: Scaled Height
hu: Méretezett magasság

en: Scaled Width
hu: Méretezett szélesség

en: Scroll
hu: Görgetés

en: Scrolled Window
hu: Görgetőablak

en: Select
hu: Kijelölés

en: Select Fields
hu: Mezők kiválasztása

en: Select Folder
hu: Mappa kiválasztása

en: Select _All
hu: Összes _kijelölése

en: Select the properties that you want to reset to their default values
hu: Válassza ki azon tulajdonságokat, amelyeket vissza kíván állítani az alapértelmezett értékeikre

en: Select widgets in the workspace
hu: Válasszon felületi elemeket a munkaterületen

en: Selection Mode
hu: Kijelölési mód

en: Sensitive
hu: Érzékeny

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Separator Menu Item
hu: Elválasztó menüelem

en: Separator Tool Item
hu: Elválasztó eszköztárelem

en: Set the current page (strictly for editing purposes)
hu: A jelenlegi oldal beállítása (szigorúan szerkesztési célra)

en: Set the description of the Activate atk action
hu: Az Aktiválás atk művelet leírásának beállítása

en: Set the description of the Click atk action
hu: A Kattintás atk művelet leírásának beállítása

en: Set the description of the Press atk action
hu: A Lenyomás atk művelet leírásának beállítása

en: Set the description of the Release atk action
hu: Az Elengedés atk művelet leírásának beállítása

en: Set the text in the view's text buffer
hu: A szöveg beállítása a nézet szövegpufferében

en: Setting %s of %s
hu: $%2s $%1s tulajdonságának beállítása

en: Setting %s of %s to %s
hu: $%2s $%1s tulajdonságának beállítása erre: %s

en: Setting i18n metadata
hu: i18n metaadatok beállítása

en: Setting multiple properties
hu: Több tulajdonság beállítása

en: Setting object type on %s to %s
hu: Objektumtípus beállítása ezen: %s, erre: %s

en: Show Glade debug options
hu: A Glade hibakeresési kapcsolóinak megjelenítése

en: Show Info
hu: Információk megjelenítése

en: Show Time
hu: Idő mutatása

en: Show context info
hu: Kontextusinformációk megjelenítése

en: Show info
hu: Információk megjelenítése

en: Show items using small icons
hu: Az elemek megjelenítése kis ikonok használatával

en: Show or hide contextual help buttons in the editor
hu: A szerkesztő környezeti súgó gombjainak megjelenítése vagy rejtése

en: Show the clipboard
hu: A vágólap megjelenítése

en: Shrink
hu: Zsugorodás

en: Signal
hu: Szignál

en: Single
hu: Egyszeres

en: Size
hu: Méret

en: Small Toolbar
hu: Eszköztár

en: South
hu: Dél

en: South East
hu: Délkelet

en: South West
hu: Délnyugat

en: Special Child Type
hu: Speciális gyermektípus

en: Spin Button
hu: Léptetőgomb

en: Splash Screen
hu: Indítókép

en: Spline
hu: Bütyök

en: Spread
hu: Szórás

en: Start
hu: Kezdés

en: Static
hu: Statikus

en: Status
hu: Állapot

en: Status Bar
hu: Állapotsor

en: Status Message.
hu: Állapotüzenet.

en: StatusBar
hu: Állapotsor

en: Step inc:
hu: Lépésköz:

en: Stock
hu: Alap

en: Stock Button
hu: Alapértelmezett gomb

en: Stock Image
hu: Alap kép

en: Stock Item
hu: Alapértelmezett elem

en: Store Config
hu: Konfiguráció tárolása

en: String
hu: Karakterlánc

en: String 1
hu: 1. karakterlánc

en: String 2
hu: 2. karakterlánc

en: String array
hu: Karaktertömb

en: Structure
hu: Struktúra

en: Substructure
hu: Alstruktúra

en: Subwindow Of
hu: Al-ablaka ennek

en: Summary
hu: Összefoglaló

en: T_ranslatable
hu: _Fordítható:

en: Table
hu: Táblázat

en: Template
hu: Sablon

en: Text
hu: Szöveg

en: Text Editable
hu: A szöveg szerkeszthető

en: Text Entry
hu: Szövegmező

en: Text Foreground Color
hu: Szöveg előtérszínének tárolása

en: Text Spacing
hu: Szöveg térköze

en: Text Static
hu: Statikus szöveg

en: Text View
hu: Szövegnézet

en: Text below icons
hu: Szöveg az ikonok alatt

en: Text beside icons
hu: Szöveg az ikonok mellett

en: Text only
hu: Csak szöveg

en: The GladePropertyClass this GladeEditorProperty was created for
hu: Az a GladePropertyClass, amelyhez ez a GladeEditorProperty létrehozásra került

en: The active project
hu: Az aktív projekt

en: The class adaptor for the associated widget
hu: A társított felületi elem osztálycsatolója

en: The current value
hu: A jelenlegi érték

en: The file %s has been modified since reading it
hu: A(z) %s fájl módosult a beolvasása óta

en: The filesystem path of the project
hu: A projekt útvonala a fájlrendszeren

en: The first integer argument to pass to the function
hu: A függvénynek átadandó első egész szám paraméter

en: The first string argument to pass to the function
hu: A függvénynek átadandó első szöveges paraméter

en: The function which creates this widget
hu: A felületi elemet létrehozó függvény

en: The glade project that this widget belongs to
hu: Az a Glade projekt, amelyhez a felületi elem tartozik

en: The height of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
hu: A felületi elem magassága, ha felsőszintű a GladeDesignLayout-ban

en: The height to scale the pixmap to
hu: Az a magasság, amire a kép át lesz méretezve

en: The icon name
hu: Az ikon neve

en: The increment to use to make major changes to the value
hu: Az érték nagy módosításához használandó növekmény

en: The increment to use to make minor changes to the value
hu: Az érték kis módosításához használandó növekmény

en: The internal name of the widget
hu: A felületi elem belső neve

en: The items in this combo box
hu: A legördülő doboz elemei

en: The maximum number of history entries saved
hu: Az elmentett előzményelemek legnagyobb száma

en: The maximum value
hu: A maximális érték

en: The maximum x coordinate
hu: A legnagyobb X koordináta

en: The maximum y coordinate
hu: A legnagyobb Y koordináta

en: The method to use to edit this button
hu: A gomb szerkesztéséhez használandó módszer

en: The method to use to edit this image
hu: A kép szerkesztéséhez használandó módszer

en: The minimum value
hu: A minimális érték

en: The minimum x coordinate
hu: A legkisebb X koordináta

en: The minimum y coordinate
hu: A legkisebb Y koordináta

en: The name of the widget
hu: A felületi elem neve

en: The name of the widget catalog this class was declared by
hu: Az osztályt deklaráló felületielem-katalógus neve

en: The number of items in the box
hu: A doboz elemszáma

en: The number of pages in the notebook
hu: A notesz oldalainak száma

en: The number of pixels between columns of icons
hu: Az ikonoszlopok közötti képpontok száma

en: The number of pixels between rows of icons
hu: Az ikonsorok közötti képpontok száma

en: The number of pixels between the text and the icon
hu: A szöveg és az ikon közötti képpontok száma

en: The number of pixels corresponding to one unit
hu: Az egy egységnek megfelelő képpontok száma

en: The object associated
hu: A társított objektum

en: The page position in the Assistant
hu: A pozíció az asszisztensben

en: The page size (in a GtkScrollbar this is the size of the area which is currently visible)
hu: A lapméret (GtkScrollbar esetén ez az éppen látható terület mérete)

en: The pixmap file
hu: A képfájl

en: The position in the druid
hu: A pozíció a varázslóban

en: The position of the menu item in the menu shell
hu: A menühéj menüelemének elhelyezkedése

en: The position of the tool item in the toolbar
hu: Az eszköztár eszközelemének elhelyezkedése

en: The project %s has unsaved changes
hu: A(z) %s projektben mentetlen módosítások vannak

en: The project being inspected
hu: A felügyelt objektum

en: The project file %s has been externally modified
hu: A(z) %s projektfájlt egy külső program módosította

en: The property used to set the X position of a child object
hu: Gyermekobjektum X pozíciójának beállítására használt tulajdonság

en: The property used to set the Y position of a child object
hu: Gyermekobjektum Y pozíciójának beállítására használt tulajdonság

en: The property used to set the height of a child object
hu: Gyermekobjektum magasságának beállítására használt tulajdonság

en: The property used to set the width of a child object
hu: Gyermekobjektum szélességének beállítására használt tulajdonság

en: The response ID of this button in a dialog (it's NOT useful if this button is not in a GtkDialog)
hu: A gomb válaszazonosítója párbeszédablakban (NEM hasznos, ha a gomb nem GtkDialog elemben van)

en: The second integer argument to pass to the function
hu: A függvénynek átadandó második egész szám paraméter

en: The second string argument to pass to the function
hu: A függvénynek átadandó második szöveges paraméter

en: The selection mode
hu: A kijelölés módja

en: The stock item for this button
hu: A gomb alapértelmezett eleme

en: The stock item for this image
hu: A kép alapértelmezett eleme

en: The text of the menu item
hu: A menüelem szövege

en: The text to display
hu: A megjelenítendő szöveg

en: The type of the message box
hu: Az üzenetdoboz típusa

en: The width of each icon
hu: Az egyes ikonok szélessége

en: The width of the widget when toplevel in the GladeDesignLayout
hu: A felületi elem szélessége, ha felsőszintű a GladeDesignLayout-ban

en: The width to scale the pixmap to
hu: Az a szélesség, amire a kép át lesz méretezve

en: This does not apply with stock items
hu: Ez nem érvényes alapértelmezett típusú elemekkel

en: This gives backends control to set property sensitivity
hu: Ez lehetővé teszi a hátterek számára a tulajdonság érzékenységének beállítását

en: This only applies to Icon Theme type images
hu: Ez csak ikontéma típusú képekre érvényes

en: This only applies with file type images
hu: Ez csak fájl típusú képekkel érvényes

en: This only applies with label type buttons
hu: Ez csak címke típusú gombokkal érvényes

en: This only applies with stock type buttons
hu: Ez csak alapértelmezett típusú gombokkal érvényes

en: This only applies with stock type images
hu: Ez csak alapértelmezett típusú képekkel érvényes

en: This property is valid only in font information mode
hu: Ez a tulajdonság csak betűkészlet-információs módban érvényes

en: Title
hu: Cím

en: Title Foreground Color
hu: Cím előtérszíne

en: Toggle
hu: Kapcsoló

en: Toggle Button
hu: Kapcsológomb

en: Toggle Tool Button
hu: Kapcsoló eszközgomb

en: Tool Bar
hu: Eszköztár

en: Tool Bar Editor
hu: Eszköztárszerkesztő

en: Tool Button
hu: Eszköztárgomb

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Tooltip
hu: Buboréksúgó

en: Top
hu: Fent

en: Top Left
hu: Balra fent

en: Top Level
hu: Felsőszintű

en: Top Right
hu: Jobbra fent

en: Top Watermark
hu: Felső vízjel

en: Top to Bottom
hu: Fentről lefelé

en: Toplevel Height
hu: Felsőszintű magassága

en: Toplevel Width
hu: Felsőszintű szélessége

en: Toplevels
hu: Felsőszintűk

en: Translatable
hu: Fordítható

en: Translated title for the class used in the glade UI
hu: Az osztály Glade felhasználói felületen használandó lefordított címe

en: Tree View
hu: Fanézet

en: Trying to save private data to %s directory but it is a regular file.
    No private data will be saved in this session
hu: Kísérlet történt privát adatok mentésére a(z) %s könyvtárba, de az egy szabályos fájl.
    Nem lesznek privát adatok mentve ebben a munkamenetben.

en: Type
hu: Típus

en: Type :
hu: Típus:

en: Unable to load image (%s)
hu: Nem tölthető be a kép (%s)

en: Unable to open '%s', the file does not exist.
hu: „%s” nem nyitható meg, a fájl nem létezik.

en: Unable to paste to multiple widgets
hu: Nem lehet beilleszteni több felületi elembe

en: Unable to paste to the selected parent
hu: Nem lehet beilleszteni a kijelölt szülőbe

en: Unable to paste widget %s without a parent
hu: Szülő nélkül nem lehet beilleszteni a(z) %s felületi elemet

en: Undo the last action
hu: Az utolsó művelet visszavonása

en: Undo: %s
hu: Visszavonás: %s

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unsaved %i
hu: Mentetlen %i

en: Unsigned Integer
hu: Előjel nélküli egész

en: Up
hu: Fel

en: Upper:
hu: Felső:

en: Use Alpha
hu: Alpha használata

en: Use Command
hu: Parancs használata

en: Use Underline
hu: Aláhúzás használata

en: Used to generate names of new widgets
hu: Új felületi elemek nevének előállításához használatos

en: Used to pass around information about the position of a GnomeDruidPage within the overall GnomeDruid. This enables the correct "surrounding" content for the page to be drawn
hu: A GnomeDruidPage GnomeDruid-on belüli pozíciójával kapcsolatos információk átadására szolgál. Ez lehetővé teszi az oldalt körülvevő megfelelő „környezet” megrajzolását.

en: User
hu: Felhasználó

en: User Interface Designer
hu: Felhasználóifelület-tervező

en: User Widget
hu: Felhasználói felületi elem

en: User data
hu: Felhasználói adatok

en: Utility
hu: Segédprogram

en: Value:
hu: Érték:

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Vertical Box
hu: Függőleges doboz

en: Vertical Button Box
hu: Függőleges gombdoboz

en: Vertical Panes
hu: Függőleges ablaktáblák

en: Vertical Ruler
hu: Függőleges vonalzó

en: Vertical Scale
hu: Függőleges skála

en: Vertical Scrollbar
hu: Függőleges görgetősáv

en: Vertical Separator
hu: Függőleges elválasztó

en: View GTK+ documentation for this property
hu: A tulajdonság GTK+ dokumentációjának megjelenítése

en: View documentation for the selected widget
hu: A kijelölt felületi elem dokumentációjának megjelenítése

en: Viewport
hu: Nézetmező

en: Visibility Notify
hu: Láthatósági értesítés

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Watermark
hu: Vízjel

en: We could not find the symbol "%s"
hu: Nem található a következő szimbólum: „%s”

en: West
hu: Nyugat

en: Whether or not the translatable string has a context prefix
hu: A fordítható karakterláncnak van-e környezeti előtagja

en: Whether or not this action is sensitive
hu: Ez a művelet érzékeny-e

en: Whether project has a selection
hu: A projekt rendelkezik-e kijelöléssel

en: Whether project has been modified since it was last saved
hu: A projekt módosult-e az utolsó mentése óta

en: Whether project is read only or not
hu: A projekt írásvédett-e vagy sem

en: Whether this composite child is an ancestral child or an anarchist child
hu: Az összetett gyermek ősi vagy anarchista gyermek

en: Whether this container supports resizes of child widgets
hu: A tároló támogatja-e a gyermek felületi elemek átméretezését

en: Whether this property is translatable or not
hu: A tulajdonság fordítható-e vagy sem

en: Whether to show an informational button for each property and signal in the editor
hu: Megjelenjen-e a szerkesztőben egy információs gomb minden egyes tulajdonsághoz és szignálhoz a szerkesztőben

en: Whether to show an informational button for the loaded widget
hu: Megjelenjen-e információs gomb a betöltött felületi elemhez

en: Whether we should show an informational button
hu: Megjelenjen-e egy információs gomb

en: Whether we should use the command API for the undo/redo stack
hu: Használja-e a parancs API-ját a vissza/újra veremhez

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Widget selector
hu: Felületielem-választó

en: Width property
hu: Szélességtulajdonság

en: Window
hu: Ablak

en: Word
hu: Szó

en: Word Character
hu: Szókarakter

en: X position property
hu: X pozíció tulajdonság

en: Y position property
hu: Y pozíció tulajdonság

en: Yes
hu: Igen

en: Yes, No
hu: Igen, Nem

en: You can mark this as translatable and set one name/address if you want to show a translation specific translator, otherwise you should list all translators and unmark this string for translation
hu: Megjelölheti ezt fordíthatóként és megadhat egy nevet/címet, ha fordításonként kívánja megjeleníteni a fordítókat, vagy ha az összes fordítót fel szeretné sorolni, akkor hagyja lefordítatlanul ezt a karakterláncot.

en: You cannot copy a widget internal to a composite widget.
hu: Nem másolhat felületi elemet összetett felületi elembe.

en: You cannot cut a widget internal to a composite widget.
hu: Nem vághatja ki egy összetett felületi elem belső elemét.

en: You cannot delete a widget internal to a composite widget.
hu: Nem törölheti egy összetett felületi elem belső felületi elemét.

en: You cannot remove a widget internal to a composite widget.
hu: Nem távolíthatja el egy összetett felületi elem belső felületi elemét.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
hu: Nem rendelkezik a fájl mentéséhez szükséges jogosultságokkal.

en: You must remove any children before you can set the type
hu: A típus beállítása előtt el kell távolítania minden gyermeket

en: [FILE...]
hu: [FÁJL...]

en: [Read Only]
hu: [Csak olvasható]

en: _Clipboard
hu: _Vágólap

en: _Close This Window
hu: Ablak _bezárása

en: _Close without Saving
hu: _Bezárás mentés nélkül

en: _Common
hu: _Közös

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Developer Reference
hu: _Fejlesztői referencia

en: _Don't Save
hu: _Ne legyen mentve

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _End Game
hu: Játék be_fejezése

en: _File
hu: _Fájl

en: _Game
hu: _Játék

en: _General
hu: Á_ltalános

en: _Has context prefix
hu: Van _környezeti előtagja

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Hint
hu: _Javaslat

en: _Icons only
hu: _Csak ikonok

en: _List standard icons only
hu: Csak a szab_ványos ikonok megjelenítése

en: _New Game
hu: Ú_j játék

en: _Next Project
hu: _Következő projekt

en: _Open…
hu: _Megnyitás…

en: _Packing
hu: _Csomagolás

en: _Pause game
hu: Játék _szüneteltetése

en: _Previous Project
hu: Elő_ző projekt

en: _Projects
hu: _Projektek

en: _Properties:
hu: T_ulajdonságok:

en: _Redo
hu: Új_ra

en: _Redo Move
hu: Mo_zgatás megismétlése

en: _Reload
hu: Új_ratöltés

en: _Restart Game
hu: Játék új_raindítása

en: _Save Anyway
hu: _Mentés mindenképp

en: _Scores...
hu: _Pontszámok...

en: _Select
hu: _Kijelölés

en: _Select All
hu: Összes _kijelölése

en: _Select individual fields:
hu: _Egyéni mezők kiválasztása:

en: _Settings
hu: _Beállítások

en: _Signals
hu: S_zignálok

en: _Text only
hu: Csak _szöveg

en: _Text:
hu: S_zöveg:

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Undo Move
hu: Mozgatás _visszavonása

en: _Unselect All
hu: Kijelölések _megszüntetése

en: _Use Small Icons
hu: _Kis ikonok használata

en: _View
hu: _Nézet

en: _Windows
hu: _Ablakok

en: be verbose
hu: részletes mód

en: class
hu: osztály

en: gmodule support not found. gmodule support is required for glade to work
hu: A gmodule támogatás nem található. A gmodule támogatás szükséges a Glade működéséhez.

en: multiple
hu: több

en: the last action
hu: az utolsó művelet
